יעל פרידמן לוגו
עמוד הולכה הקסם היפני - איור
שוקולדים יוזו

The
Japanese
Magic

הקסם היפני

התבוננות מעוררת ועמוקה על יופיים הטבעי של חלקי הגן היפני ועל סידורם המופלא של האבנים בגן הזן של חיינו, היוצר שלם אחד גדול וקסום.

The Japanese
Magic

הקסם היפני

התבוננות מעוררת ועמוקה על יופיים הטבעי של חלקי הגן היפני ועל סידורם המופלא של האבנים בגן הזן של חיינו, היוצר שלם אחד גדול וקסום.

The Japanese Magic

הקסם היפני

התבוננות מעוררת ועמוקה על יופיים הטבעי של חלקי הגן היפני ועל סידורם המופלא של האבנים בגן הזן של חיינו, היוצר שלם אחד גדול וקסום.

רובנו מצויים במרדף אינסופי אחרי מטרות. גם אחרי שהשגנו את המטרה, תחושת הסיפוק היא רגעית וכאשר היא מתפוגגת, מתעורר בנו הדחף לרוץ לעבר המטרה הבאה. המרדף האינסופי אחרי האושר החיצוני עלול להתיש, וחשוב מכך: לחוות תחושה מתמשכת של חוסר סיפוק ואובדן משמעות. ערכת הקסם היפני תאפשר לכם לעצור לרגע את מרוץ השגרה, להקדיש תשומת לב עמוקה לרגעים שונים בחיים, לגלות את עוצמת הפרטים הקטנים באמצעות נוכחות מודעת – ולהעריך את ההדר התמים והטבעי שחבוי בהם. באמצעות סיור חווייתי בגן היפני, המארז שאתם אוחזים תאפשר לכם לספוג את חוכמת הזן עתיקת היומין ולעצור ולהריח את
הפרחים, במלוא מובן המילה: שימוש מודרך בפריטים המצורפים למארז יאפשר לכם לחוות חוויה משמעותית של התבוננות פנימית שמערבת את כל החושים, מעניקה משמעות לכל רגע, משרה רוגע פנימי ומשאירה טעם של עוד.
איור ערכה כוללת

טעם האומאמי, שנחשב לטעם החמישי שמשפר ומעצים את הטעמים האחרים. תבונת הגן היפני מבוססת על תשומת הלב לפרטים הקטנים ועל ואבי-סאבי, תפיסת האסתטיקה האותנטית: עפ”י המסורת היפנית, חספוס, פשטות וא-סימטריה הם אבני היסוד של יופי תמים וטבעי. חווית ההתבוננות בפריטי הגן – על שלל הצורות, הצבעים והמרקמים, תחזק את יכולות התודעה להעריך את יופיו של הרגע הזה, ולזהות את יופיים הטבעי של החלקים השונים שמרכיבים את גינת הזן הפנימית שלכם. לפני שמתחילים בטקס, פנו לעצמכם זמן, שימו את הטלפון על שקט והניחו אותו במרחק מה כדי שלא יסיח את דעתכם. לבשו לבוש נוח, פרסו לפניכם את כל הפריטים שנמצאים במארז, הכינו קנקן עם מים חמים ופעלו לפי ההמלצות הבאות.

המלצות שימוש במארז הקסם היפני

איור שוקולד

01

מתחילים מהצלילים

הפעילו את הקישור המצורף לקובץ השמע. מוסיקת רקע יפנית מסורתית תלווה אתכם לאורך החוויה.

איור נר

02

פזרו ניחוחות יפניים

הדליקו את הקטורת, המבער או הנר המצורפים למארז, כדי לפזר ניחוחות יפניים ייחודיים וקסומים מהגן ברחבי החלל.

איור תיון

03

הכינו את טקס התה הפרטי שלכם

בעזרת התה והספל המצורפים. רגע לפני שלוקחים לגימה (ועוד לגימה), סדרו את השוקולדים המעוצבים על גבי הצלוחית המצורפת. בכל נגיסה, יתגלו רבדים, מרקמים וטעמים נסתרים שמאפיינים את תרבות יפן, דוגמת וואסבי, תה מאצ'ה, הדרים ושילובי חמוץ-מתוק מפתיעים.

איור קלף

04

גלו משמעויות מעוררות השראה

אתם מוזמנים לפסוע בין פיתולי הגן היפני וברחבי חוכמת התודעה הפנימית, לגלות בכל פעם פרטים חדשים ומסקרנים ולהעריך את היופי הטמון בהם. התרווחו לעצמכם במקום שקט, שבו או שכבו, וצאו למסע קסום באמצעות האזנה לקטע הבא:

סירת אוריגמי

05

צאו לסיור
בגן הקסום

בשובכם מהמסע, כשברקע המוזיקה ממשיכה להתנגן, אתם מוזמנים להתבונן בקפסולת הצמחים המעוצבת (טרריום) או בגן הזן הפרטי שלכם המצורפים למארז, ולתת לעיניים שלכם להתמסר ולתור אחר אלמנטים קסומים מתרבות יפן ברחבי הגן המופלא.

איור מארז פרלינים

06

קחו מפעם לפעם לגימה מהתה ונגיסה מהשוקולד

והיזכרו בחוויות שאספתם לאורך הסיור בגן המסתורי והשלו. אפשר מדי פעם לעצום עיניים, ולתת לבלוטות הטעם ולחוש הריח להוביל אתכם. רק אל תשכחו לסיים את התה...

איור ספל

07

קחו נשימה ארוכה ואיטית

עצמו את העיניים, נשמו ושאפו באיטיות. האזינו ברוגע לצלילים המתנגנים ברקע, תנו לניחוחות פריחת עצי הדובדבן לעטוף אתכם, שתפו את חוש הטעם בחגיגה ואפשרו לחוכמת הגן היפני להיספג בגוף ובתודעה.

איור טרריום

08

לא לשכוח לטפל בטרריום / בגן הזן

כל טיפול בו יחזיר אתכם לחוויה, יאפשר לכם להמשיך לעבד אותה ולגלות רבדים נוספים שלה. להנחיות טיפול, כנסו לקישור

גם אחרי שחזרתם ממסע אחד, אפשר לצאת למסעות נוספים – כל אחד יהיה שונה ממשנהו. אתם מוזמנים לחזור ולהקשיב לקטעי מוסיקת הרקע ולדמיון המודרך מתי שרק תרצו, לשקוע בהרהורים, להירגע ולהתבונן בטרריום או בגן הזן שלכם, אשר יציפו חוויות מהמסעות שחוויתם בכל פעם שתשבו או תעברו לידם.

אספקת מארזים: בדר”כ בין 3-10 ימי עסקים. (בין אם נבחר משלוח או איסוף עצמי). **משלוח הינו בתוספת תשלום ומחושב בקופה.