יעל פרידמן לוגו

בהשראת ‘אליס בארץ הפלאות’: ממסע דמיוני לחוויות יום-יום מעוררות השראה

טרריום פתוח אליס בארץ הפלאות

בעולם שבו המודרניות פוגשת פנטזיה, אין דמות שנשבתה בליבי יותר מעליסה בארץ הפלאות. הסיפור הקלאסי שנכתב ע”י לואיס קרול לא רק הפך לסמלי יצירתיות וחשיבה חופשית, אלא גם הפך למקור השראה אישי עמוק עבורי ועבור רבים אחרים בעולם. אליס, במלוא תמימותה וסקרנותה האינסופית, מציעה לנו, חלון אל עולם שבו הלא ידוע והפנטזיה מתמזגים באופן קסום ומרתק.

קסמה של אליס בארץ הפלאות אינו רק במעברים שלה בין המציאות לפנטזיה, אלא גם באופן שבו היא מעוררת אותנו לחשוב מחדש על העולם המודרני שלנו. במילים שלה ובמסעותיה, אנו מוצאים הדהוד מרתק לחיי היומיום שלנו, חיים שלעיתים נתפסים כפרקטיים וחסרי קסם. דרך עיני אליס, אנו מתבוננים בעולם מזווית שונה, זווית שמביאה איתה חדשנות וצבע.

השימוש בפנטזיה ככלי להשגת השראה אינו חדש, אך אליס בארץ הפלאות ממשיכה להיות אחת הדוגמאות הבולטות לכך. בעולם שלנו, המושפע מטכנולוגיה ומהירות, חשוב להתחבר לקסם הפשוט בסיפורים. אליס, בחיפושה אחרי הארנב הלבן, מזמינה אותנו למסע שבו ניתן לחוות חוויות חדשות ובלתי צפויות.

 

פגישה אל מול המפתיע – לקחים מאליס

 

כאשר אליס נפלה לתוך חור הארנב, היא לא רק התנתקה מהמוכר, אלא נפלה ישירות לתוך לב הבלתי צפוי. במסעה המופלא בארץ הפלאות, כל פנייה היא פתח לעולם מלא פלאות, מתחים, ודמויות בלתי נשכחות. כך גם בחיינו, פעמים רבות אנו נתקלים במצבים שלא ציפינו להם, והאופן שבו אנו בוחרים להתמודד איתם יכול להגדיר מחדש את תחושת החיים שלנו.

אליס, בכל פגישה מול דמות חדשה – החתול הנעלם, הכובען המטורף, המלכה האדומה – מגלה עצמה מחדש. היא לומדת להסתגל, לשאול שאלות, להתמודד מול הסבך המורכב והבלתי צפוי בחיי המציאות בפנטזיה. מסעה מלמד אותנו על חשיבות הגמישות, הסקרנות והכוח שבהתמודדות עם הלא ידוע.

סיפור אליס בארץ הפלאות הוא לא רק מעבר בין עולמות, אלא גם מסע אישי לגילוי עצמי. בכל פרק במסעה, אליס נתקלת באתגרים המבקשים ממנה להתמודד מול דילמות מוסריות, חידות אינטלקטואליות ומבחני אומץ. דרכה, אנו לומדים שכל אחד מאיתנו יכול למצוא כוח כדי להתמודד מול הלא ידוע, ולהפוך אותו לחלק מעולם האישי והייחודי שלנו.

 

חשיבה מחוץ לקופסא – ההשראה מעולם הפנטזיה

בכל פינה בארץ הפלאות, אליס נתקלת באתגרים שמצריכים ממנה לחשוב בדרך חדשה, להפוך מוכר לזר וזר למוכר. העולם הפנטזי שבו היא מסתובבת אינו רק מקום מלא הפתעות ופלאים, אלא גם מעבדת חשיבה חדשנית ויצירתיות.

כשהיא מתמודדת מול חידות מהחתול בעל החיוך הרחב והאיניגמטי, או משחקת משחק שחמט מופלא, נאלצת אליס בארץ הפלאות לצאת מאזור הנוחות שלה ולחפש פתרונות לא שגרתיים. היא מתמודדת מול דילמות וסיטואציות שאינן קיימות בעולם האמיתי, אך הן מלמדות אותה – ואותנו – לחשוב בצורה יותר גמישה ויצירתית.

עולם הפנטזיה של אליס אינו רק מקור לבידור, אלא גם להשראה. הוא מזמין קוראיו לשחרר מחשבות מהמוסכמות ולאפשר לדמיון לקחת אותן למקומות חדשים. בעולם המודרני, שבו אנחנו כל כך תלויים בחשיבה לוגית ופרקטית, יש ערך רב ללמידה מארץ הפלאות של אליס – לקבל השראה מהפנטזיה וליישם אותה במציאות שלנו.

 

משחקים עם מילים ותפיסות – הדיאלוגים המרתקים עם אליס

 

אחד האלמנטים המרתקים ביותר בסיפור “אליס בארץ הפלאות” הוא השימוש בדיאלוגים חכמים ומרתקים. לואיס קרול, בכישרונו הייחודי, משלב בספר משחקי מילים ותפיסות הגורמים לנו להרהר על הגבולות שבין המציאות לדמיון.

בכל דיאלוג, אליס בארץ הפלאות מתמודדת עם חידות שפתיות, פרדוקסים והגדרות מחודשות למושגים שאנו סבורים שידועים לנו ומתייחסים אליו כמובנים מאליהם. היא מתמודדת עם דמויות כמו הארנב הלבן החרד והדוכסית הססגונית, שכל אחת מהן מציגה עולם תפיסתי שונה. אלו הדיאלוגים שמפתחים אצל אליס – ואצלנו, הקוראים – יכולת הבחנה בדקויות השפה ולשאול שאלות עמוקות על מהות הדברים.

משחקי המילים בספר משמשים כלי חשוב להרחבת התפיסה ולהתמודדות עם קונפליקטים של מחשבה ודמיון. הם מזמינים אותנו לחשוב על הדרך שבה אנו משתמשים בשפה ומתייחסים למציאות שמסביבנו. הדיאלוגים עם אליס מלמדים אותנו שלפעמים, המילים שאנו בוחרים והאופן שבו אנו מתייחסים אליהן יכולים להשפיע על תפיסת המציאות שלנו.

 

חווית המסע – הפיכת היומיום לפנטזיה

מסעה של אליס אינו רק מסע בעולם הפנטזיה, אלא גם הזמנה לנו, הקוראים, להביט על חיינו היומיומיים בעיניים חדשות. הקסם טמון בדרך שבה אנו תופסים את המציאות ומזקקים אליה פלאות קטנות.

אליס מצאה קסם בפרטים הקטנים – בשיחה עם פרח, במשחק תה עם דמויות מוזרות, ובחידות שהציבו לפניה דמויות שונות. בדומה לכך, אנחנו יכולים להתחיל להתבונן בעולמנו היומיומי באור חדש – למצוא קסם בשיחה עם אדם חדש, להתפלא מן היופי הטמון בפרח בפארק, או לגלות חוויות חדשות בנתיבים שלא הלכנו בהם מעולם.

המסע של אליס מלמד אותנו שהחיים הם לא רק מה שקורה לנו, אלא גם איך אנחנו בוחרים לחוות אותם. בעזרת דמיון ויצירתיות, כל יום יכול להפוך להרפתקה חדשה, מלאה בתגליות והפתעות.

 

סיכום: עיצוב חוויית המציאות – לקחים מאליס לחיים המודרניים

לסיום מסענו אחרי אליס בארץ הפלאות, אנו לוקחים עימנו לקחים עמוקים לחיים המודרניים. למדנו על חשיבות החדשנות, הדמיון והיכולת לראות את הקסם ביומיום.

מאז שקראתי את ‘אליס בארץ הפלאות’ לראשונה, נשבתי תחת קסמי הדמויות הבלתי צפויות והעולמות הפנטזיים של לואיס קרול. הסיפור הזה פתח עבורי דלת לעולם שבו הדמיון והיצירתיות נעים בחופשיות כמו פרפר המיתולוגי בעל כנפי פרוסות הלחם מהסיפור. מתוך ההתחברות הזו לעולמה הקסום של אליס, התחלתי בפיתוח המוצרים והסדנאות במותג שלי, במטרה להביא קצת מאותו קסם והשראה לחיי היום-יום של אנשים אחרים, כמוני. המוצרים והסדנאות שפיתחתי מתוכננים כדי לגרות את כל החושים שלכם ולהעביר אתכם, כאילו בקסם, אל תוך עולם הפנטזיה של אליס. דמיינו עצמכם שותים תה בחברת המלכה האדומה, מריחים את ריח גן הפרחים המופלא, ונהנים מכל רגע בהרפתקה. אני מזמינה אתכם לחוות את הפנטזיה הזו, לא רק כקוראים, אלא כחלק ממנה.

 

האם אתן מוכנות לצאת למסע בארץ הפלאות?

לחצו כאן כדי לחוות את הקסם של אליס בארץ הפלאות בעצמכן.

מעוניינים לחוות יותר מעליזה בארץ הפלאות ?

המארזים והסדנאות הקסומים ביותר באתר:

משלוחים

אספקת מארזים: בדר”כ בין 3-10 ימי עסקים. (בין אם נבחר משלוח או איסוף עצמי). **משלוח הינו בתוספת תשלום ומחושב בקופה.

אלו הישובים שכרגע נתמכים :

 • אזור
 • אור יהודה
 • באר יעקב
 • בת ים
 • גבעתיים
 • גבעת שמואל
 • הרצליה
 • חולון
 • יפו
 • כפר שמריהו
 • לוד
 • נס ציונה
 • פתח תקוה
 • קריית אונו
 • ראשון לציון
 • רמלה
 • רמת גן
 • רמת השרון
 • תל אביב