יעל פרידמן לוגו

5 דברים שכדאי לקחת בחשבון כשרוכשים מתנות פרידה לעובדים ולמשרד

מארז מורחב אריזה

לכל דבר יש סוף, אבל סיום יכול גם להיות התחלה, ואין דרך טובה יותר לסמל זאת באמצעות מתנות פרידה מחבר לעבודה.

כאשר מדובר בפרידה ממקום עבודה, שינוי בקריירה, או יציאה לגמלאות, אנשים רבים מסתפקים בהענקת מתנות סטנדרטיות וקבועות. אבל איזו השפעה יכולה להיות למתנות פרידה יצירתיות על הקשרים והאווירה הארגונית? המון.

מתנות פרידה יצירתיות: מעבר לפרחים וגאדג’טים

הזמן שבו פרחים, מצגות וגאדג’טים יכלו לעשות את העבודה חלף. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, גדל הצורך בייחוד ומקוריות. מתנות פרידה יצירתיות, שהן מותאמות לאדם שמקבל אותן, יכולות להשאיר רושם מרשים, ולא פחות חשוב מכך, לאורך זמן. זה יכול להיות חפץ שיש לו ערך רגשי, כמו תמונה או ספר ייחודי.

 

חווית המשתמש: מעבר למתנת פרידה מהעבודה – יצירת רגע

מה עושה מתנת פרידה לייחודית ומושקעת? זה לא רק הערך החומרי שלה, אלא החוויה שהיא מייצרת. כאשר אתם מעניקים מתנות פרידה יצירתיות ומרגשות, אתם מייצרים רגעים וזיכרונות שיישארו לנצח או לכל הפחות לאורך זמן ממושך.

 

מה זה אומר לצוות?

ההחלטה להעניק מתנות פרידה משמעותיות לעובדים שעוזבים את הארגון היא לא פחות מאשר החלטה אסטרטגית ותרבותית שיכולה להשפיע על הצוות כולו לחיוב. כשאנו, כאנשי צוות ומנהלים, רואים איך הארגון מטפח ומכבד כל עובד עוזב – זה מקרין מבחינתנו על עקרונות הניהול וערכי הארגון.

האם הארגון כנה ושקוף מול העובדים? האם הוא מעריך את כל אחד ואחת מאתנו כפרט או רק כמספר בסטטיסטיקה? הכבוד והזהירות שמופקדים בבחירת המתנה, התכנון והמסר שהיא מעבירה, כל אלו מוסיפים רמה של ביטחון ורגיעה בקרב כל העובדים. אנו, כעובדי הארגון, יכולים להיות בטוחים שאם נחליט גם אנחנו לצעוד לדרך חדשה בעתיד, הארגון יתייחס גם אלינו בכבוד והוקרה.

אפשר גם לראות בזה מנגנון לשיפור התנהלות הארגון וכלי לשמירה על התחייבות ונאמנות גבוהה של הצוות. הארגון המוצלח הוא זה שיודע לשמר את צוותו מרוצה ומחויב, גם כאשר מדובר בעובדים שהחליטו לפנות לדרך חדשה. במילים אחרות, העניין כאן אינו רק התמודדות עם העובד העוזב, אלא גם תהליך שמתרחש בלב הארגון ויוצר גלים של השפעה.

 

סיכום: עוצמת האישיות

בעידן של יחסים דיגיטליים ותקשורת מהירה, קל לשכוח את העוצמה שיש בגישה האישית. מתנה אישית בזמן פרידה לא רק מעניקה ערך מוחשי, אלא גם מעמיקה את הקשר ומשאירה רושם עמוק.
אז למה להסתפק בסטנדרט כשאפשר ליצור חוויה בלתי נשכחת?

 

המאמר הזה נועד לעורר בכם מחשבה על ההשפעה הרחבה יותר של הענקת מתנת פרידה לעובדים ולעורר בכם השראה לחפש דרכים יצירתיות וייחודיות להעניק ערך.

 

אז, איזו מתנת פרידה יצירתית תחליטו להעניק במסיבה הבאה?

 

נשמע מעניין, תעבירי אותי לדף מוצרים מתנות פרידה עם משמעות.

מחפשים מתנת פרידה מרגשת ?

מתנות פרידה למשרד ולעובדים שאי אפשר להיפרד מהן:

הרשמו לקבלת הטבות בלעדיות ועדכונים.
ובנוסף, 7% הנחה לרכישה הראשונה באתר!

** ללא כפל הנחות. בתוקף 30 יום מתאריך ההרשמה. הטבה אחת ללקוח. לא כולל דמי משלוח.